tel. 516 762 592

  1. pl
  2. en
CoreBlue*PL

 

     O nas i o nich

 

 

 

Należymy do:

World Cat Federation,

jest największą federacją Felinologiczną na świecie. Zrzesza blisko pół tysiąca klubów z całego świata, ze wszystkich kontynentów.

Polski Związek Felinologiczny, jest najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym klubem hodowców kotów rasowych pod auspicjami WCF w Polsce!

Witamy serdecznie na stronie hodowli Kotów Rosyjskich Niebieskich CoreBlue*PL.

 

Razem z mężem prowadzimy przytulną domową hodowlę, zarejestrowaną w Polskim Związku Felinologicznym. Pomysł założenia własnej hodowli został sfinalizowany jej rejestracją w lipcu 2017r.

 

Posiadanie Kotów Rosyjskich Niebieskich jest dla nas prawdziwą pasją zrodzoną z miłości i podziwu do tych tajemniczych i dostojnych zwierząt. Poniżej przedstawiamy Państwu cechy charakterystyczne naszej ulubionej rasy.

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu to, jak my postrzegamy te niewykłe istoty.

To co sprawia, że są koty Rosyjskie Niebieskie są dla nas wyjątkowe to:

 

Wygląd

 

Koty Rosyjskie Niebieskie mają niezwykle lśniącą, pluszową i podwójną sierść. Po osiągnięciu dojrzałości ich oczy przybierają zielony kolor. W połączeniu ze srebrzącym się futrem wyglądają przepięknie.

 

Charakter

 

Naszym zdaniem jest to nadwyraz wyjątkowa rasa. Nie tylko z uwagi na swój wygląd, ale przede wszystkim charakter i zachowanie. Śmiało można powiedzieć, że ten niebieski pluszak jest przyjacielem człowieka. Ich usposobienie i przywiązanie do właściciela zdecydowanie wyróżnia je spośród innych ras kotów. Oboje z mężem mieliśmy w dzieciństwie psy i koty, ale żadna z ras nie zrobiła na nas takiego wrażenia jak koty Rosyjskie Niebieskie. Dlatego też z pełną świadomością możemy powiedzieć, iż „Ruski” przebijają pod tym względem nawet psy, które zazwyczaj noszą miano najlepszego przyjaciela człowieka.

 

Przywiązanie

 

Na zaufanie kota rosyskiego trzeba zasłużyć i o nie dbać. Daje on na początku duży kredyt zaufania. Jego uczucie można porównać do znanej wiekszości z nas „pierwszej miłości” dlatego nie wolno tego zmarnować! Budowana więź jest niezwykle silna i wierna. Mieliśmy to szczęście, że nie my wybraliśmy nasze kotki tylko one nas. Kiedy gościliśmy w ich pierwszym domu to one same do nas podeszły i nas oczarowały. Elena mnie, a Europa mojego męża. Pierwotnym zamiarem było nabycie tylko jednego kota. Jednak nie byliśmy w stanie odrzucić ich zalotów ani porozumieć się, która z nich jest cudniejsza. Wróciliśmy do domu z dwiema kotkami. Więzi powstałe w tamtej chwili widać cały czas. Zauważamy nawet, że jeśli chodzi o relacje czy posłuszeństwo, to Elena bardziej słucha mnie, a Europa mojego męża :)    

 

 

Wrażliwość emocjonalna

 

Kot Rosyjski Niebieski nie tłumi uczuć. Bardzo chętnie przytula się, uwielbia głaskanie i mizianie. Chętnie spędza czas na ramieniu swojego opiekuna. Zauważyłam, że często kiedy mój mąż wykonuje domowe obowiązki, kot wspiera go siedząc spokojnie na jego ramieniu. Moim ulubionym sposobem okazywania uczuć przez te koty jest pobudka, która polega na mruczeniu i stukaniu kociego noska o mój policzek lub czoło. Koty rosyjskie tęsknią i nie powinno sie ich zostawiać na długo samych.      

 

Zwinność i ciekawość  

 

Nie znajdzie się w domu / mieszkaniu zakamarek, do którego nie dotrą. Są bardzo ciekawe świata, który je otacza. Dlatego też chętnie go eksplorują, znajdując przy tym kryjówki i miejsca na odpoczynek. W przerwach między błogim lenistwem uwielbiają bawić się niedużymi zabawkami. Są energiczne i skoczne. Podczas zabawy z wędką bez problemu potrafią zrobić salto w powietrzu. Zaskakujace jest to, z jaką gracją się poruszają. Pozwala im to na niemal bezszelestne i bez szkód, zdobywać szczyty naszych mebli.

 

Inteligencja

 

W łatwy sposób porozumiewają się z domownikami. W ramach zabawy w lot łapią proste sztuczki. Szybko uczą się co im wolno a czego nie. Przy wpajaniu domowych zasad na pewno rzuca się w oczy duma kotów rosyjskich i to, że nie lubią popełniać błedów. Nawet jeśli przytrafi im się gafa lub w jakiś sposób się wygłupią potrafią się zawstydzić i natychmiast poprawić, aby zatrzeć złe wrażenie. Obserwując to można się nieźle pośmiać. 

 

Ciekawostki


Zdecydowaliśmy się na związanie swojego życia z rosyjskimi niebieskimi kotami nie tylko przez wzgląd na ich usposobienie i piękno, ale także z uwagi na ich ciekawą i niezawsze usłaną różami historię. Poniżej kilka faktów na ich temat:

 

- Legenda o magii srebrzystych kotów powstała na dworach rosyjskich carów, którzy zafascynowani ciepłem i łagodnym charakterem tych zwierzaków umieszczali je w dziecięcych pokojach, aby odganiały złe duchy od przyszłych możnowładców.

 

- Przodkowie Eleny i Europy mają za sobą liczne rejsy statkami handlowymi, którymi w dziewiętnastym wieku podróżowali z marynarzami niemalże we wszystkie zakątki świata.

 

- To właśnie dzięki brytyjskim marynarzom istnieje przekonanie, iż niebieski przyjaciel z Archangielska przyniesie dobrobyt, szczęście i pokój do domu, w którym zamieszka.

 

- Rasa Archangielskich kotów (bo tak też bywają nazywane) niemalże w ostatniej chwili została ocalona przed wyginięciem podczas II Wojny Światowej przez brytyjskich hodowców.

 

- Niebieski pupil łapał za serce i towarzyszył miedzy innymi: Carowi Mikołajowi II, Królowej Viktorii i naszemu idolowi Janowi Pawłowi II.

 

Created with WebWave CMS